Зовнішньо рідкий екстракт (відвар, згущений до половини) хвоща польового (завдяки значному вмісту сполук кремнію, які за даними наукових досліджень, відкладаються в основі коренів волосся і сприяють їх росту) втирають у волосяну частину голови.
Настій (10,0:200) кореневищ лепехи (аїру) застосовують для миття голови і втирають у корені волосся.
Міцним відваром мати-й-мачухи миють волосяну частину голови.
Шишки хмелю та трава шавлії звичайного містять рослинні естрогени, завдяки чому їх використовують зовнішньо у формі настою (1 ч.л. шишок на 1 склянку окропу) при облисінні для росту волосся шляхом втирання у волосяну частину голови.
Відвар череди або деревію рекомендовано втирати щоденно в осередки випадіння волосся.
5% або 10% водний розчин настойки з пуп'янків софори японської використовують при випаданні волосся (втирають у волосяну частину голови),
При зовнішньому застосуванні препарати тополі виявляють протизапальну, антимікробну, кровоспинну й легку анестезуючу дію. Зважаючи на це, препарати з тополиних бруньок (мазь, настій на олії, рідше — настойку) використовують як засіб проти випадання волосся,
Для зміцнення волосся рекомендовано втирання у корені настойки календули. При алопеції призначають втирання в осередки ураження настойки стручкового перцю.