1

Відповідь експерта

Добрый день.скажите.пожалуйста .какой травяной сбор лучше всего подходит для лечения эрозивного гастродуоденита?Спасибо

31 січня, Елена

Ерозивний гастродуоденіт – це захворювання, яке вражає слизову оболонку шлунка та дванадцятипалої кишки, супроводжується формуванням виразок. Симптоми при ерозійній формі захворювання ідентичні звичайній, проте практично у всіх випадках наявні болі в животі, які здебільшого виникають відразу після прийому їжі. Відчуття важкості в шлунку, нудота, випадки блювоти – є іншими симптомами; у хворих виникає часто печія та погіршується апетит.

При гастродуоденітах у дітей ефективне застосування суміші трави деревію, квіток нагідок та листя м’яти у співвідношенні 3:2:1 чи інших. У дорослих це захворювання, якщо воно не ускладнене супутніми патологіями, також може бути вилікуване зазначеним збором. Для дорослих у деяких випадках додають квітки ромашки, іноді траву чистотілу.

Позитивні наслідки лікування спостерігають при використанні трави парила як у чистому вигляді, так і у складі зборів.

Лікарський засіб у формі збору «ФІТОГАСТРОЛ» виробництва «Ліктрави» чинить знеболюючу, спазмолітичну, протизапальну, жовчогінну, обволікаючу (захист слизових оболонок), вітрогінну дію, нормалізує секрецію шлункових залоз. До складу збору входять ромашки квітки, м̕яти перцевої листя, кропу пахучого плоди, лепехи кореневища, солодки корені. Ромашка посилює функції багатьох травних залоз, не підвищуючи кислотності шлункового соку; вважається найбезпечнішим засобом при болю в животі нез’ясованої етіології, метеоризмі, здутті. Плоди кропу запашного застосовують як шлунковий засіб при різних формах захворювань, що супроводжуються кольками, судомами кишок, диспепсією, зокрема при метеоризмі та гастриті. Лепеха - найуживаніша рослина при гіпосекреції шлунка, печії. Призначення кореневищ лепехи обґрунтовано при неспецифічних розладах функції шлунково-кишкового тракту (відсутність апетиту, розлади травлення і секреції шлунка, ахілія, кишкові кольки, метеоризм).

Препарат «ФІТОГАСТРОЛ» рекомендовано для медичного застосування у комплексній терапії захворювань травного тракту при гастриті, функціональній диспепсії, синдромі подразненої кишки. Протипоказання: калькульозний холецистит (ЖКХ), виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у період загострення, вік до 12 років.

Категорія: Захворювання ШКТ
1251
expert
Роман Миколайович Лисюк
асистент кафедри фармакогнозії та ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького
назад